Yabancı Dil Eğitimi | MEV Koleji Özel Basınköy Okulları - Milli Eğitim Vakfı Kolejleri
Yabancı Dil Eğitimi

Yabancı Dil Eğitimi

Türkiyede nitelikli eğitimin markası MEV Koleji, yabancı dil eğitiminde de zirvede. MEV Koleji’nde öğrencilerimizin yabancı dil eğitimleri Okul öncesi sıralarında başlıyor ve Liseden mezun olana kadar yoğun bir programla sunuyor. Native speakerlarla desteklenen MEV Koleji Yabancı Diller zümresinin deneyimli eğitim kadrosu MEV Koleji’nden mezun olan her öğrencimizin yabancı dil yetkinliklerinin en üst düzeyde olmasını hedefliyor. MEV Koleji Özel Basınköy Okulları’nda ağırlıklı yabancı dil İngilizce, ikinci yabancı dil eğitimi ise Almanca ve Fransızca olarak yürütülüyor.

Avrupa Dil Portfolyosuna uygun olarak hazırlanan İngilizce dil eğitimimiz, öğrencilerimizin yabancı dillerini yaşayarak öğrenmesini hedefliyor. MEV Koleji öğrencilerinin Dünya standartlarında yabancı dil yetkinliğine ulaşmaları için  MUN, Avrupa Birliği Dil Pasaportu Projeleri, English Day gibi* etkinliklerin vazgeçilmez katılımcısı olurken öğrencilerinin yabancı dil yetkinlik düzeylerini periyodik olarak Cambridge ESOL, TOEFL gibi sınavlarla ölçümlüyor.

MEV Koleji 21. Yüzyılın globalleşen dünyasında öğrencilerini, iletişim araçlarını doğru ve etkin kullanabilen, çevresindekilere fikir ve düşüncelerini  ana dilinde ya da öğrendiği yabancı dilde rahatça ifade edebilen, eleştirel düşünmeye ve takım çalışmasına açık, sorumluluk bilincine sahip bireyler olarak yetiştirmeyi hedefliyor ve yabancı dil eğitimini zengin görsel ve işitsel araçlara sahip sınıflarda deneyimli eğitim kadrosuyla gerçekleştiriyor.

* MUN, Quiz Show, English Day, Yaz Okulları, Cambridge ESOL Sınavları, TOEFL Sınav Çalışmaları, Avrupa Birliği Dil Pasaportu Projeleri…