Yerleşkemiz | MEV Koleji Özel Basınköy Okulları - Milli Eğitim Vakfı Kolejleri
Yerleşkemiz

Yerleşkemiz

MEV Koleji öğrencileri, başarılarına katkı sağlayan ayrıcalıklı bir yerleşkeye sahiptir.

İstanbul Florya’da merkezî ve güvenli bir ortamda 7763 m² alan üzerine inşa edilen okulumuz, 13 bin m²’lik kapalı ve 4 bin  m²’yi aşkın yeşil alanıyla öğrencilerimize ve velilerimize hizmet vermektedir.

Yerleşkemizde öğrencilerimizin birden çok spor dalıyla ilgilenmesine olanak sağlayan açık ve kapalı spor alanları ve 250 Kişi oturma kapasiteli Kapalı Spor Kompleksi bulunmaktadır.  Öğrencilerimiz Futbol halı sahaları, voleybol, hentbol ve basketbol sahaları olarak kullanılan çok amaçlı spor kompleksi, halk oyunları, jimnastik salonu gibi hizmetlerden istedikleri ölçüde yararlanabilmektedirler.

Yerleşkemizin ayrıca 330 kişilik bir konferans salonu, akıllı tahtalar, akıllı masalar, tablet ve 3D destekli 21. Yüzyılın eğitim teknolojini barındıran ferah sınıfları, tam donanımlı fizik, kimya, biyoloji, fen bilgisi ve bilgisayar laboratuarları, görsel sanatlar atölyesi, Seramik atölyesi ve fırını, Türkçe ve yabancı dillerde 5 bine yakın eseri bünyesinde barındıran kapsamlı bir kütüphanesi bulunmaktadır.