Özgü Bal Sonğur

Lise

Müdür Yardımcısı


İlk ve orta dereceli eğitimini sırasıyla İstanbul Üsküdar Selimiye İlkokulu ve Çamlıca Kız Lisesinde tamamladı. Yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi Ortaöğretim Fizik Öğretmenliği alanında tamamladıktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi Anabilim Dalı’nda yüksek lisans yaptı. Tez konusunu “Öğrenen Örgüt, Öğrenen Okul” üzerine seçerek Doç. Dr. Sevinç PEKER danışmanlığında “İlköğretim Okullarında Görev Yapan Okul Yöneticisi ve Öğretmenlerin Öğrenen Okul Algısı (Başakşehir İlçe Örneği)” başlıklı tezi hazırladı.
2005-2008 yılları arasında Tercüman Kolejinde fizik ve fen bilgisi öğretmeni olarak çalıştıktan sonra, 2008-2011 yılları arasında Bahçeşehir Bilfen Anadolu Lisesinde müdür yardımcısı olarak görev yaptı. 2011 yılından günümüze kadar eğitim sektörünün önde gelen okullarında farklı öğretim kademelerinde müdür, kurucu müdür ve kampüs müdürü olarak görev yapmıştır.
Yurt dışı eğitim, gözlem ve araştırmaları yapmak üzere AB eğitim programlarının gözden geçirilmesi kapsamında İspanya, İtalya ve Yunanistan’da çeşitli eğitim ve seminerlere katılmıştır.
2020-2021 eğitim-öğretim yılında MEV Koleji Özel Basınköy Okullarında lise müdür yardımcısı olarak göreve başlamıştır. Evli ve bir çocuk annesidir.

Ad Soyad (*)

Eposta (*)

Konu

İletiniz


(*) Doldurulması zorunlu alanlar.

Form gönderimlerinde IP kontrolü yapılmaktadır. MEV Koleji, öğretmenlerimizin başvurusu durumunda bu bilgilerin yetkili kurumlara sunulması hakkını saklı tutar.