E-Twinning “MY PUPPET” Projesi’nde Başarılı Olan Öğrencilerimize Sertifikaları Törenle Verildi | MEV Koleji Özel Basınköy Okulları - Milli Eğitim Vakfı Kolejleri
E-Twinning “MY PUPPET” Projesi’nde Başarılı Olan Öğrencilerimize Sertifikaları Törenle Verildi

E-Twinning “MY PUPPET” Projesi’nde Başarılı Olan Öğrencilerimize Sertifikaları Törenle Verildi

2015-2016 eğitim öğretim yılında Yunanistan ortaklığı ile yürütülen ve geçtiğimiz eğitim öğretim yılındaki 1. Sınıf öğrencilerimizle uygulamaya geçirdiğimiz “MY PUPPET” Projesi, öğrencilerimizin yaparak ve yaşayarak öğrenme etkinlikleri sayesinde dili etkin kullanma fırsatı sağlaması amacıyla oluşturulmuştur. Öğrencilerimiz, müfredata uygun seçilmiş konularda drama ve hikaye temelli öğrenme yaklaşımlarıyla İngilizce Öğretmenimiz Feride Gözde Özüağ önderliğinde ve Görsel Sanatlar Zümresi rehberliğinde görsel sanatlar atölyemizde tahta kaşık ve kağıtlardan hazırlanan kuklaları konuşturup eğlenerek öğrenme imkanı kazanmış ve her sınıf kendi konusuyla ilgili videolar oluşturmuştur. İki adımdan oluşan projemizin tamamlanmasının ardından Avrupa Birliği’nin denetiminde olan e-twinning platformunda kalite sertifikasına başvurulmuş ve yapılan incelemeler sonucunda 26 Eylül 2016 tarihinde, projeyi yöneten öğretmenimiz ve projeye dahil olan tüm öğrenciler kalite sertifikası almaya hak kazanmışlardır.

Öğrencilerimize sertifikaları Konferans Salonumuzda yapılan törenle Okulumuz Koordinatör Müdürü Yakup Erdoğan ve İlkokul-Ortaokul Müdürü Zeynep Ergül tarafından kendilerine taktim edilmiştir. Okulumuzun adının uluslararası bir platformda duyurulmasında emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenlerimizi kutluyoruz.

Öğrencilerimizin hazırladıkları videoya ulaşmak için lütfen tıklayınız.

 Etiketler