Ata’mızı Saygı Sevgi ve Özlemle Andık | MEV Koleji Özel Basınköy Okulları - Milli Eğitim Vakfı Kolejleri

10 Kasım 2022
Haberler
Ata’mızı Saygı Sevgi ve Özlemle Andık

Ata’mızı Saygı Sevgi ve Özlemle Andık

Cumhuriyet’imizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 84. yıl dönümünde okulumuzda düzenlediğimiz törenlerle saygı ve özlemle andık. Bahçe törenimize Koordinatör Müdürümüz Özgü Bal Sonğur ve İlkokul Ortaokul Müdürümüz Kazım Aşık’ın öğrencileri eşliğinde Atatürk büstüne çelenk sunması ile başladık. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından öğrencilerimiz öğretmenleri eşliğinde Ata’ya olan sevgi ve bağlılıklarını göstermek için Atatürk büstü önünde saygı yürüyüşü gerçekleştirdiler.

Konferans salonunda devam eden anma programımızda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Koordinatör Müdürümüz Özgü Bal Sonğur’un konuşmasını gerçekleştirdi. Sonğur konuşmasında “Sevgili öğrenciler, ulusumuzun geleceğinin sizlerin elinde olacağını bilen Atatürk, “Gençler! Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak sizlersiniz.” demişti. Öyleyse sizler Atatürk gibi yüce bir varlığın önderliğinde yetişen ve bugünlere kavuşan mutlu bir ulusun çocuklarısınız. Işığınızı, inancınızı ve gücünüzü Atatürk’ten almaktasınız.” sözlerine yer verdi. Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerimiz “Şiirlerle, Türkülerle, Şarkılarla Atatürk”  başlıklı performanslarıyla oratoryo, İngilizce basın manşetleri sunumu, vals ve zeybek dans gösterilerini sahnelediler.

Sonsuzluğa uğurlanışının 84. yıl dönümünde Cumhuriyet’imizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz.Etiketler