5. Sınıflar için Oryantasyon- Uyum Programımız başladı | MEV Koleji Özel Basınköy Okulları - Milli Eğitim Vakfı Kolejleri

7 Eylül 2016
Haberler
5. Sınıflar için Oryantasyon- Uyum Programımız başladı

5. Sınıflar için Oryantasyon- Uyum Programımız başladı

Her yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilerimizin ortaokul öğrenimine adım atacağı bu dönemde karşılaşabileceğimiz sorunlar ve bunların çözümlerinin velilerimize ışık tutabilmesi, öğrencilerimize okulu ve öğretmenlerimizi tanıtmak amacıyla 5. sınıf öğrenci ve velilerimize yönelik “Oryantasyon Uyum Programı” düzenledik.

Okulumuz konferans salonunda gerçekleşen programın açılışını İlkokul-Ortaokul Müdürümüz Zeynep Ergül yaptı. Ergül konuşmasında velilere seslenerek “Bu uyum programıyla öğrencilerimiz, ortaokul öğreniminin ilk şifrelerini öğrenecekler. Bu yıl da geçen yıllarda olduğu gibi öğrencilerimizin en iyi başarıları elde edebilmeleri için tüm eğitici kadromuzla beraber çok çalışacağız. Okulumuz siz velilerimizin güveni ile maksimum doluluk oranına ulaşmış olup son üç yılda TEOG başarılarımız artarak devam etmektedir. Amacımız, tüm öğrencilerimizin bu eğitim öğretim yılında başarılı, huzurlu bir dönem geçirmelerini sağlamak olacak.” dedi.

Koordinatör Müdürümüz Yakup Erdoğan ise konuşmasında “Sizin geleceğiniz olarak gördüğünüz bu güzel evlatlarınızı bize güvenerek emanet ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Sizin bu teveccühünüzü asla boşa çıkarmayacağız. Biz sizin çocuklarınızı memleket sevgisiyle, bayrak sevgisiyle, Atatürk sevgisiyle hayata hazırlayacağız ve bunları yaparken de değerlerini unutmadan çağdaş eğitim seviyesinde başarılı bireyler olmaları için tüm gücümüzle çalışacağız” sözlerine yer verdi.

5. Sınıf zümre başkanlarının velilerimize yıl içerisinde derslerin işleyişi ve yapılacakları etkinlikler hakkında bilgi vermelerinin ardından sınıf öğretmenleri tanıtılarak öğrencilerimizin sınıflarında yerlerini almaları sağlandı. Program, Rehber Öğretmenimiz F. Duygu Öztürk’ ün velilerimize verdiği “Okula Uyum ve Yaş Dönemi Özellikleri” konulu seminerle sona erdi.

 Etiketler