18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Töreni’nde Duygu Dolu Anlar Yaşadık | MEV Koleji Özel Basınköy Okulları - Milli Eğitim Vakfı Kolejleri

17 Mart 2017
Haberler
18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Töreni’nde Duygu Dolu Anlar Yaşadık

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Töreni’nde Duygu Dolu Anlar Yaşadık

Bahçe törenimiz Koordinatör Müdürümüz Yakup Erdoğan ve İlkokul-Ortaokul Müdürümüz Zeynep Ergül’ün öğrencileri eşliğinde Atatürk büstüne çelenk konmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni Hande Vural 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nün anlam ve önemini vurgulayan konuşmasını yaptı.

Çanakkale Zaferi’nin 102. yıl dönümünü kutladığımız törenimiz konferans salonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Okulumuz müzik korosu, Müzik öğretmenleri eşliğinde hazırladıkları parçaları seslendirdi. 9-C sınıfı öğrencimiz Elif Nazlı Çebi konuşmasında “Bu gün yüreklerimizde hissettiğimiz vatan aşkının ebedi mimarları, şehitlerimiz. Bizim için döktüğünüz her damla kanın, gözlerden akan her damla yaşın hakkı üzerimizdedir. Milli ve manevi varlığımızın bekası için yaptıklarınızı hiçbir zaman unutmayacak ve unutturmayacağız. ” sözleriyle duygularının dile getirdi. Koordinatör Müdürümüz Yakup Erdoğan konuşmasında “ Çanakkale Zaferi milletimizin onurlu duruşunu kanıtlayan, bu toprakların nasıl vatan yapıldığını ortaya koyan bir destan olarak tüm boyutlarıyla tarihte yerini almıştır. Çanakkale’de verilen mücadele, birlik ve beraberliğimizin, bin yıllık kardeşliğimizin ve hiçbir gücün buna zarar vermeyeceğinin en açık kanıtıdır.” Sözleriyle günün anlam ve önemini bir kez daha vurguladı. 9.sınıf öğrencimiz Elif Şevval Turhan “Çanakkale Geçilmez” adlı şiirini okuduktan sonra Anadolu Lisesi öğrencilerimiz “Çanakkale Cephesi” isimli drama gösterisini sahnelediler. Ardından Okulumuz Uygulamalı Dersler Zümresinin günün anlam ve önemine binaen düzenledikleri afiş yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize ödülleri Koordinatör Müdürümüz Yakup Erdoğan ve İlkokul Müdür Yardımcısı A. Belfu Efe tarafından takdim edildi ve törenimiz sona erdi.

 Etiketler